ماهنامه دنیای ساخت

ماهنامه دنیای ساخت

«ساخت و ساز» از هر زاویه ای که بدان نگریسته شود یکی از مهمترین فعالیت های بشر است.
شاید «ساختن» یکی از غرایز انسانی باشد مثل غذا خوردن. انسان بدون ساختن زنده نمی ماند و هر انسان زنده ای در حال ساختن است. باستان شناسان نشان حضور انسان را از ساخت های انسانی در می یابند. از دید«اقتصادی»، در هر جامعه ای «ساختن» دغدغه ای هر روزه است. توسعه هر کشوری نیازمند فعالیتهای عمرانی است و معمولا بودجه عمرانی به طور مجزا از سایر هزینه ها تعین می گردد.
از دید« فرهنگی»، یکی از افتخارات هر کشوری « سازه های» آن است چه در زمان حال و چه در گذشته اهرام مصر، تخت جمشید و کلئوزوم ایتالیا مثالهای واضحی از این افتخارات سازه ای هستند. از دید«سیاسی»، بسیاری از «سازه ها» اهمیت سیاسی و استراتژیک دارند. پالایشگاه ها، پل ها، بیمارستانها و صنایع نظامی ساخته هایی هستند که اهمیت سیاسی آنها بر کسی پوشیده نیست.
تلاش ماهنامه «دنیای ساخت» نگاهی علمی به تمام این حوزه ها و سایر زوایای صنعت ساخت و ساز خواهد بود.
«نگاه علمی» یعنی نگاهی به دور از تعصب؛ شاید یک روز از تکنولوژی دفاع کنیم و یک روز در نقد آن بکوشیم. تلاش ما آن است که مصالح نوین، راهکارها و تکنولوژی های جدید و حتی ایده های مربوط به آینده را بیابیم و به اشتراک بگذاریم.
از آنجاییکه عمده سابقه ی همکاران و دست اندرکاران این ماهنامه در حوزه بتن و تکنولوژی های مرتبط با آن بوده است و این ماده، پر مصرف ترین مصالح ساختمانی در تمام جهان است، طبیعتاً مطالب این حوزه از بخش های پر رنگ هر شمار ه نشریه خواهد بود.
سعی ما بر آن است در هر شماره پرونده ای ویژه را بررسی کنیم و در مرور زوایای مختلف آن موضوع کوشا باشیم. در نهایت، تلاش ما آن است که نیروی موثری در جامعه ی ساخت و ساز کشور باشیم.

اضافه کردن یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد